Do semifinále I. hokejvej ligy postúpil Prešov a Trnava

19.03.2008 Celý región

HK Ružinov 99 Bratislava - HK Lietajúce kone Prešov 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 42. Ďuriš (Dujčík) v pres. , 45. Prokop (Ulehla, Kadraba) - 25. Zúbek (Hurtaj), 34. Vávra (Chovan), 58. Vávra (Gönczi, Chovan)
Vylúčenia: 4:7 na 2 min. , navyše Žemba 10 NESPH.
Presilovky: 1:0
Rozhodovali: Valachovič - Junek, Müllner
divákov: 950
Ružinov : - Bystričan, Jastrabík, Ščepko, Vizváry, Kotleba, Dujčík, Levarsky - Kadraba, Pištek, Huntata, Strapák, Prokop, Ulehla, Gráčik, Fabok, Ďuriš, Beneš
Prešov: Gubík - Gurčík, Školiak, Zajíček, Sučko, Žemba, Bogdaň, Hajas, Petran - Drevenák, Zúbek, Hurtaj, Lukáš Sax, Goffa, Tomáš Sax, Cmorej, Suja, Vávra, Gönczi, Melicherčík, Chovan

Na oboch mužstvách bolo vidieť, že je to už ich siedmy zápas, ubralo to síce na tempe, ale nie na bojovnosti. Po druhej tretine to vyzeralo zle pre domácich, ale na začiatku tretej dali dva rýchle góly, potom ich však vyviedla z tempa séria oslabení. Nakoniec sa ukázalo rozhodujúce, že v druhej tretine, keď hrali presilovku 5:3 celé dve minúty nedokázali streliť gól. Ani záverečná power play už na výsledku nič nezmenila.

HC Dukla Senica - HK Trnava 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 46. Vaškovič (Rehuš) - 9. Stupka (Scheibenreif, Benedik) v pres. , 52. Stupka (Varga), 60. Holovič
Vylúčenia: 7:5 na 2 min.
Presilovky: 0:1
Rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Adamec